Menu

Günlük Tüketilmesi Gereken Kafein Miktarı Nedir?

Araştırmacılar, günde yaklaşık dört fincan kahvenin çoğu insan için sağlıklı olduğunu söylüyor. Kadınlar herhangi bir sağlık riski olmadan hamile iken günde üç bardak içebilirler. Güne büyük bir fincan kahve ile başlıyoruz ya da öğleden sonra (tercihen bitter çikolata eşliğinde) tüketiyoruz, kafein çoğumuzun bırakmak istemediği bir ilaçtır. Yeni bir bilimsel derleme, makul miktarlarda kafeinin mükemmel bir şekilde etkileri olduğuna dair bir güvence sunuyor.

Ortalama olarak günde 400 mg’a kadar ya da yaklaşık dört fincan kahve, sağlık riskleri ile ilişkili değildir. yetişkinler. Özel bir bilimsel danışmanlık firması olan ToxStrategies’te sağlık bilimleri lideri olan Dr. W. Wikoff, “Onlarca yıl süren araştırmalar ve binlerce kağıttan sonra, kafein hakkında çok şey biliyoruz ” diyor. “Bulgularımızın gerçekte teyit ettiği şey, günlük diyetinizin bir parçası olarak kafein almanın hala kabul edilebilir ve faydaları olan bir durum olarak benimsenmesi gerekiyor.” Yapılan son araştırmalarda, hamile kadınlar için kafein mevcut üst sınırların günde 300 mg ortaya koymuştur . Wikoff, “Bu, hamile kadınlara, kafeini diyetlerinden çıkarmaları gerekmediği için biraz rahat etmelidir” diyor.

Bu nedenle, beslenme ve gıda güvenliğinin anlaşılmasını ilerletmek için kurulmuş olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Uluslararası Yaşam Bilimleri Enstitüsü’nün (ILSI) Kuzey Amerika şubesi, daha yeni literatür hakkında bir analiz yapmaya karar verdi. Başlamak için, Enstitü, ToxStrategies’i insanlarla ilgili yürütülen ve 2001 ile 2015 yılları arasında yayınlanmış olan 700’den fazla araştırmayı taramak için işe aldı.

kafein

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir