Menu

Elma Sevmek İçin Bazı Nedenler

Ben bir elma bahçesinin yanında büyüdüm, bu yüzden elmalar her zaman evimi hatırlatıyor, aynı zamanda sonbaharın en sevdiğim zamanı. Fakat elmalar dünyadaki beslenme uzmanları tarafından beslenme ve sağlığın sembolü olarak benimsendi ve daha fazla araştırmalar gösteriyor ki, elmalar gerçekten iyi seçilmiş bir sağlık ikonudur.

Kolesterolü azaltabilirler

Florida State Üniversitesi’nden yapılan yeni bir çalışma, bir yıl boyunca her gün diyetlerine elma eklemeye gönüllü bir grup kadını izledi. Yapılan tahlil ve inceleme sonuçlarında elma kullanan kadınların bir süre sonra kolesterolünde azalma görülme görüldü. Elma yiyenler ayrıca, erken yaşlanma ve hastalığın bilinen bir tetikleyicisi olan inflamasyonun belirtilerinde bir azalma yaşadılar ve ortalama üç kilo kaybettiler.

Kilo kontrolü

Elmalardaki doğal bileşiklerin, özellikle de Granny Smith’in, kilo kontrolüne bağlı iyi sindirim bakterilerinin gelişimini teşvik ettiği sonucuna varan bir çalışma hakkında manşetler görmüş olabilirsiniz. Büyüleyici araştırmalar, ancak elmalar aynı zamanda zengin lif içeriği nedeniyle kilo kontrolüne de yardımcı oluyorlar. Bir orta elma, 5 gram lif, minimum günlük hedefin% 20’sini doldurur. Araştırmalar, yediğimiz her bir gram lifin kalorilere bağlanmalarını ve emilmelerini önleyerek yedi kaloriyi esas aldığını göstermiştir.

Kan şekerini düzenleyebilirler

Elmalar doğal olarak oluşan şeker içerdiğinden , kan şekeri seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olacağından tercih edilmesi gereken gıdalar arasında. Bilim adamları, elmadaki önemli bir antioksidanın, nişastayı basit şekere çevirmede sorumlu bir enzimin aktivitesini bloke ettiğini söylüyorlar. Bu, daha az basit şekerin sindirim sisteminden kan akışına emildiği anlamına gelir, bu da daha düşük bir kan şekeri seviyesi ve daha düşük karşılık gelen insülin tepkisi ile sonuçlanır.

Kas gelişmesine yardımcı olabilirler

Araştırma bir ön çalışma iken, birkaç hayvan çalışması, ursolik asit olarak adlandırılan elma kabuklarında doğal bir maddenin farelerin kas kütlesini kazanmasına yardımcı olduğunu bulmuştur. Bir çalışmada, bilim adamları ursolik asidi bir grup abur cubur beslemeli fareye verdi, ama bir diğerini değil. Takılan kemirgenler, kaslarını kazanmamış, onların yerine takılmamış olanlardan daha az yağ almıştır ve kan şekeri seviyesi normale yakın kalmıştır. Sadece bütün elmaları yerken aynı etkiye sahip olmayabileceği açıklandı.

elma

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir