Menu

Baharda Tüketilecek Süper Bahar Gıdaları

Her türlü rahatsızlıkla mücadele edebilecek özelliklerle, diyetinize daha fazla süper yiyecek ekleyerek genel sağlığı güçlendirebilir ve kronik hastalık riskini azaltabilirsiniz. Besin açısından zengin olan bu gıdalar günlük sağlığa yararlıdır, ancak egzersiz yapmanın söz konusu olduğu zamanlarda çok güçlü olabilecek bazı şeyler olup olmadığını merak ettik.  Süper yiyeceklerin kasları onarmaya, hidrasyona yardım etmeye ve enerjiyi dengelemeye yardımcı olabileceğini gördük. İster egzersiz öncesi, isterse antrenman yapıyor olun, süper yiyecekler hem egzersiz performansınızı arttıracak hem de sonrasında enerjik olacaksınız.

Sağlıklı Gıdalar

Çilekler

Antioksidan bakımından zengin olan bu gıda aynı zamanda tam bir enerji deposu. Aynı zamanda c vitamini bakımından da zengin olan bu gıda spordan önce tüketildiğinde enerjinizi arttıracak.

Enginar

Orta boy bir enginar sadece 60 kaloridir. Vegan, pizza, makarna ve salatalar için bir topper olarak kullanılabilir. Aynı zamanda lezzetli bir sebze olan bu enginarlar sizin formda kalmanızda önemli rol oynayacak.

Avokado

Bu sebzenin bir benzerinin olmadığı tüm bilim insanları tarafından kabul edilmiş bir durumdur. Tostlardan smootieye kadar bir çok benzersiz ürün içerisine katılabilir, aynı zaman da lezzetli yapısı ile tercih sebebi olmuştur.

Yaban Mersini

Yapısında bulunan güçlü antioksidanlar, bu bu küçük boyutlu meyve ile bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir, enflamasyon azaltır beyin sağlığını destekleyen kalp hastalığı ve kansere karşı korur.

Kuşkonmaz

Uzmanlar, sebzenin antioksidanlar da yüksek ve kalorilerde düşük, sindirim sistemi sağlığını ve bağışıklığını desteklediğini ve tansiyonu düşürdüğünü söylüyor. Kuşkonmaz günün herhangi bir saatinde kahvaltıda yumurta ve somon füme ya da bir antrenmandan sonra akşam yemeği için bir tavuk göğsü ve kahverengi pirinç ile yenebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir